Letošní sezona se nezadržitelně blíží ke svému konci, před námi je ještě pohárové finále, ve kterém se popáté v sezoně střetnou Sparta se Slavií. Hráčky vršovického klubu již oslavily mistrovský titul a navázat chtějí jistě i vítězstvím v poháru, čímž by obhájily loňský double.

V cestě jim ale bude stát Sparta, která se však potýká v posledních týdnech poklesem formy, když přišla o vedení v prvoligové tabulce a ještě před koncem nadstavby přišla o naději získat ligový titul. 

Spartu poslalo do finále poháru těsné semifinálové vítězství 1:0 na Slovácku, které zařídila svým gólem Lucie Martínková, sešívané si poradily 6:0 s Plzní, když se trefilo hned šest různých hráček - Šurnovská, Szewieczková, Černá, Kožárová, Morávková a Foster.

Finále poháru žen FAČR 2022/23 začne ve Vlašimi na stadionu v Kollárově ulici v pátek 26. května od 18 hodin. Utkání bude možné sledovat na internetu prostřednictvím streamů na FAČR.tv a také na sportovním kanálu ČT sport Plus.

Vstupenky na zápas Sparty proti Slavii je možné kupovat online na webu Ticketportal.cz. Cena vstupenek je 150 Kč, děti do výšky 150 cm mají na zápas vstup zdarma. Prodej vstupenek bude samozřejmě probíhat i na pokladnách stadionu ve Vlašimi.

Fotbalová asociace České republiky navíc umožňuje získat zdarma vstupenky pro organizované skupiny (fotbalové kluby nebo školy). Případní zájemci o vstupenky mohou napsat svou žádost na email vstupenky@fotbal.cz.