Zápas proti účastnicím loňského mistrovství světa odstartovaly české fotbalistky velmi smolně. Po nešťastném odrazu ve vápně prohrávaly ve 2. minutě hry 0:1 a za další tři minuty po rychlé kombinaci Portugalek dokonce již 0:2.

„Tenhle nepovedený úvod si musíme na videu rozebrat. Určitě se musíme koncentrovat od první do poslední minuty, protože právě začátky a konce poločasů často rozhodují. Až budeme hrát v Lize A, tak takové chyby dělat nemůžeme,“ řekla po zápase záložnice reprezentace Klára Cahynová.

Český tým věděl, co ho bude v zápase pravděpodobně čekat, přesto se hned v 5. minutě hry dostal do velice složité situace a jakékoliv předzápasové plány šly rázem stranou.

„Věděly jsme, že Portugalky jsou výborné na balonu a jejich herní styl je podobný Španělkám. Nemůžeme si nechat dát takto zbytečně dva góly, pak už se to proti podobným soupeřkám hrozně těžko dohání,“ pokračovala Cahynová.

Portugalsko A ženy - Česko A ženy 3:1 (21. 2. 2024, Estoril, Portugalsko)

Hráčce španělské Sevilly se nelíbilo sebevědomí celého týmu, které bylo právě po dvou rychlých gólech hodně nabourané.

„Často jsme v zápasech až příliš bojácné. Přitom máme dobré hráčky a potřebujeme hrát více sebevědomě. Musíme si více dovolit, tlačit se do střel a pak nám třeba může pomoci i nějaký odraz, teč a tak podobně. Portugalky v úvodu dvakrát vystřelily a daly dva góly, v tom byl největší rozdíl. Herně to z naší strany nebylo špatné, soupeřky jsme v určitých fázích hry přehrávaly, ale v zakončení jsme nebyly nebezpečné,“ všimla si Klára Cahynová.

Ve druhém poločase se na hrací ploše jako střídající hráčka objevila také hráčka Slavie Praha Michaela Khýrová. Právě ona byla autorkou jediné branky českého týmu, když míč po její střele zapadl přesně do šibenice.

„Byla to spíše náhoda (s úsměvem). Dostala jsem hezkou přihrávku od Sonny (Eliška Sonntagová), trefila jsem to špatně holení, ale nakonec to krásně zapadlo do horního rohu brány,“ přiznala čtyřiadvacetiletá záložnice.

Češky i díky brance na 3:1 v závěru zápasu ožily a své soupeřky ještě více zatlačily.

„Chtěly jsme přidat alespoň ještě jedno branku. Po gólu na 3:1 jsme Portugalky zatlačily, druhý gól jsme ale již bohužel nevstřelily,“ dodala Michaela Khýrová, kterou v posledních týdnech trápily zdravotní komplikace: „Byla jsem lehce nemocná, ale přesto jsem byla moc ráda, že jsem nakonec mohla nastoupit a že jsem odehrála alespoň těch třicet minut.“