Prvním ze čtyř bloků začalo v Praze na ZŠ Dědina studium trenérských licencí pro ženy a dívky. Do studia se mimo jiné zapojily i současné prvoligové fotbalistky, slávistka Divišová, či trio sparťanek Koubová, Nepokojová a Sloupová. „Vůbec poprvé se nám rozjel kurz UEFA Grassroots C a UEFA B licence. Jsem nesmírně rád, že se podařilo naplnit kapacitu dvaceti trenérek, mezi nimiž jsou také současné nebo bývalé prvoligové hráčky. Mezi zastoupenými kluby tak jsou například Slavia, Sparta, Pardubice, Dukla, Teplice a další a můžeme se tak spolu posouvat dále ve vzdělávání,“ pochvaluje si lektor FAČR Jakub Kowolowski.


Studentky čekají čtyři čtyřdenní bloky, zakončené zkouškou v únoru příštího roku. „Během prvního bloku absolvují trenérky kurz UEFA Grassroots C, jehož náplní je rozšířit vědomosti z licence FAČR C a uzavřít první kurz v rámci UEFA. Další bloky pokračují v listopadu, prosinci a lednu, kde budeme například trávit čas s mládežnickou reprezentací. Celé studium zakončí v únoru závěrečná zkouška, která se skládá ze tří částí. Trenérky budou také natáčet videa z praxe a zároveň je jednou navštívíme v klubu v rámci mentorské činnosti. Společně s průběžnými testy, metodickými výstupy a splněnou docházkou budou spadat do závěrečného hodnocení všech studentek,“ uvedl dále.

„Chtěl bych poděkovat všem, kdo se zapojí do tohoto kurzu, zejména Danu Francovi a Milanu Kormaníkovi, za maximální spolupráci a vytvoření kvalitních podmínek pro všechny trenérky,“ poděkoval Kowolowski.

Trenérská licence UEFA Grassroots C a UEFA B pro ženy a dívky (25.6.2020, Praha - Dědina)

Trenérská licence UEFA Grassroots C a UEFA B pro ženy a dívky (25.6.2020, Praha - Dědina)