Proti domácí Severní Makedonii začaly Češky lépe a hned v páté minutě se po rohovém kopu Šotové prosadila kapitánka Rancová. Stejná hráčka zvýšila vedení ve 24. minutě, když napřáhla k dalekonosné střele, na kterou domácí brankářka nedosáhla. Další gól přidala po chybě obrany Chromečková a zanedlouho se i ona prosadila podruhé v utkání.

Do druhého poločasu udělal český tým sedm změn v sestavě a Chomečková třetím gólem v utkání zvýšila na 5:0. Dále se prosadily i střídající Lesáková s Balázsovou a svěřenkyně trenérky Kušnierové rázem vedly 7:0. Na konečných 8:0 uzavřela v závěru z trestného kopu svým druhým gólem Balázsová. Mladé Češky tak turnaj v severomakedonském Skopje jasně ovládly.

"Nastoupily jsme opět v pozměněné sestavě, aby se zapojily všechny hráčky. Utkání se odehrálo na lepším povrchu než předešlé dva duely, a hned od začátku jsme byly aktivní. Kombinačně a fotbalově jsme soupeřky převyšovaly, připravovaly jsme si dobré příležitosti a dařilo se nám v zakončení. První poločas jsme tak vyhrály 4:0 a do druhé půle jsme prostřídaly. Všechny hráčky předváděly pěknou, útočnou hru. Přišli nás opět povzbudit naši fanoušci a nejen je jsme jistě potěšily vysokým počtem vstřelených gólů. Celkově panuje spokojenost, vyzkoušely jsme si hlavně naši útočnou fázi, uvidíme, až nás prověří těžší soupeři, jak zvládneme práci v defenzivě, které tu moc nebylo. Obě brankářky organizovaly hru a nebylo potřeba tolik zákroků. Turnaj jsme tedy vyhrály, byla to pro holky první velká zkušenost na mezinárodní úrovni, zvládly to dobře a dále budeme všechny sledovat, jak se jim daří a již se těšíme na další sraz v jarní části. Chceme vyzkoušet i další hráčky, uvidíme, jak se všem bude dařit. Máme na čem stavět, celý realizační tým jsme vděčni za zkušenosti z turnaje a věřím, že i nadále se nám bude dařit,“ shrnula trenérka českého výběru Oľga Kušnierová.

UEFA Development Tournament 2022

Severní Makedonie WU15 - Česko WU15 0:8 (0:4)

Branky: 34., 36. a 51. Chromečková, 5. a 24. Rancová, 55. a 79. Balázsová, 54. Lesáková
Sestava ČR: Kvízová (41. Sobotková) – Kozáková (41. Antony), Výtisková, Rancová, Gataullina (41. Chodurová) – Šotová (52. Lesáková), Vaněčková (41. Dytrtová), Rupcová (41. Eiseltová) – Csizmaziová (41. Mašková), Chromečková (52. Daníčková), Strašíková (41. Balázsová)

Severní Makedonie WU15 - Česko WU15 0:8 (22.10.2022, UEFA Development Tournament, Skopje, Severní Makedonie)

Severní Makedonie WU15 - Česko WU15 0:8 (22.10.2022, UEFA Development Tournament, Skopje, Severní Makedonie)