Mladé Češky začaly na hřišti našeho východního souseda dobře, hned v deváté minutě se krásnou střelou prosadila Tereza Kučerová. Po čtvrt hodině hry to bylo již o dva góly, když doslova protlačila míč po rohovém kopu za brankovou čáru Nicole Chromečková. Na druhé straně se dařilo brankářce Nikole Harantové, která v prvním poločase zneškodnila dvě nebezpečné příležitosti soupeřek. Po změně stran již diváci gól neviděli, a tak české reprezentantky slavily výhru 2:0. V pátek se oba celky střetnou znovu, tentokrát však v české Nivnici. Výkop utkání je v 11 hodin a duel bude možné sledovat živě na facr.tv.

„Do posledního srazu tohoto ročníku jsme šly s tím, že máme před sebou duely s nejtěžším soupeřem. Utkání se Slovenskem jsou v této kategorii vždy velmi vyrovnané. Do zápasu jsme šly s respektem. Většina nominovaných hráček již zkušenost s reprezentací mají, máme tu ale i nováčky. Zápas jsme zvládly na výbornou, podařilo se do hry vnést několik prvků z tréninku, celkem slušně jsme zahrávaly standardní situace a po jedné z nich jsme se i prosadily. Byly jsme od úvodu aktivnější a herně lepší, podařilo se vstřelit dvě rychlé branky, což se projevilo i na dalším průběhu. Snažily jsme se držet míč, Slovenky s vidinou korekce výsledku nakopávaly míče za naši obranu, což se nám dařilo povětšinou likvidovat, podržela nás i brankářka Nikola Harantová, která udržela čisté konto. V obranné fázi jsme v určitých situacích sice chybovaly, ale ještě se tomu před odvetou budeme věnovat. Čeká nás regenerace, máme bohužel i menší zranění, které asi vyřadí Karolínu Strašíkovou, ale věříme, že to nebude nic vážného a brzo se zapojí do tréninku. Pochvala patří celému týmu, utkání jsme zvládly, výhra 2:0 se počítá a už se těšíme na páteční odvetu na domácí půdě,“ komentovala úvodní duel trenérka českého týmu Oľga Kušnierová.

Přípravné utkání

Slovensko WU15 – Česko WU15 0:2 (0:2)

Branky: 9. Kučerová, 15. Chromečková
Sestava ČR: Harantová – Strašíková (57. Novotná), Výtisková, Rancová (41. Vaněčková), Chodurová (41. Bechyňová) – Šotová (65. Buriánková), Dytrtová (41. Rupcová), Kučerová – Chromečková (52. Lesáková), Eiseltová (52. Benešová), Balázsová (65. Jiroutková).

Přípravná utkání se Slovenskem:

  • 12. 5. 11:00 Česko WU15 – Slovensko WU15 (Nivnice)