Mladé Češky se sešly na čtyřdenním soustředění v Písku. „Vývoj soustředění byl velmi pozitivní a to hlavně vzhledem k náročnosti v krátké době. Tréninky, testování i zápas hráčky zvládly. Potvrdily svůj talent, který je dostal do nominace. Získali jsme přehled a informace o dalším počtu hráček, s čímž se dá velmi dobře pracovat v následujícím období na dalších srazech. Ke všemu nám opět pomohl skvělý prostor i personál OtavArény v Písku. Takže pro všechny zúčastněné velká pochvala,“ uvedl trenér Jaroslav Hynek.

V úterý sehrál národním tým přípravné utkání proti ženám Dynama České Budějovice. „Obě sestavy v jednotlivých poločasech splnily taktické úkoly, se kterými do zápasu šly. Vzhledem ke krátkosti soustředění se součinnosti dařily a to bylo velmi pozitivní. I přes chyby, které ve hře v obou poločasech zcela logicky byly, patří všem, včetně soupeře, pochvala,“ hodnotil duel trenér Hynek. 

Přípravné utkání (Písek)

ČR WU16 - České Budějovice ženy 8:0 (3:0)

Branky: 61. a 72. Štěpánová, 15. Pavlíčková. 28. Pyclíková, 42. Lebdušková, 54. Matušková, 56. Goretkiová, 89. Zikmundová
Sestava ČR – 1. poločas: Fraňková - Svobodová, Skálová, Bárková, Kožařská - Hlaváčová, Obadalová, Fišerová - Pyclíková (30. Oršelová), Lebdušková, Pavlíčková (30. Matušková)
Sestava ČR – 2. poločas: Vokurková - Pergnerová, Polášková, Švíbková, Bílková - Mifková, Maršíková, Goretkiová - Oršelová (60. Zikmundová), Štěpánová, Matušková (60. Sechterová)