Irky předváděly tvrdou hru a byly důraznější v osobních soubojích. První se do šance dostávala Dinh Thanová, ale kapitánka Brownová ji odebrala o míč. Na druhé straně česká brankářka Navrátilová nadvakrát krotila střelu Horganové.

Zaváhání obrany mohla využít Tenkrátová, ale brankářku nepřekonala. A tak se radovaly Irky, které se dostaly do vedení po dvou střelách ze střední vzdálenosti. Nejdříve se radovala Horganová, o pár minut později ji napodobila Lynchová.

Do druhé půle poslal trenér Hynek šest nových hráček a Češky byly očividně aktivnější. Ducháčková našla před brankou Csordás, ta ale mířila mimo. A tak ukázaly skvělou efektivitu Irky, další povedenou střelu předvedla Brownová a Navrátilová si jen sáhla.

České fotbalistky bohužel málo střílely, snížení ale přišlo v 61. minutě. Ducháčková obrala o  míč brankářku Ringovou a rozvlnila síť. Ovšem Irky opět navýšily vedení, další povedenou střelu předvedla McLaughlinová. V závěru ještě mohly upravit skóre Aneta Tomanová a Csordás, brankářka ovšem byla proti.

„Co se týče výsledku a předvedené hry jsme dnes byli daleko od našich představ. Hlavně v prvním poločase jsme chtěli být přesnější. Začátek byl poměrně solidní, byly tam přechody za obranu, neproměnili jsme zajímavý útok. Soupeř nám ze druhé střely dal gól a to námi také trochu otřáslo. Soupeř velice dobře střílel, ale předvedl svůj styl, kdy vycházel z kompaktního bloku s přechodem do zakončení a to zvládal skvěle. Irky byly efektivní, stejně jako v duelu s Belgií, kterou porazily 4:0, což bylo podobné, ale nechci nás přirovnávat k Belgii. Druhý poločas jsme hráli silněji, bylo tam vidět co chceme, osmkrát jsme zakončili. Bylo tam zlepšení a takto musíme jít dál,“ hodnotil třetí duel trenér Jaroslav Hynek.

Mladé Češky se tak s UEFA Development Tournamentem rozloučily prohrou 1:4 s Irskem. „Jak jsem říkal před turnajem, chtěli jsme maximální zpětnou vazbu a tu jsme dostali. Buďme za ni rádi a teď je jen na nás, jak ji využijeme a budeme pracovat dál,“ dodal k turnaji český trenér.

UEFA Development Tournament, Praha

Česká republika WU16 – Irsko WU16 1:4 (0:2)

Branky: 61. Ducháčková - 22. Horganová, 25. Lynchová, 47. Brownová, 71. McLaughlinová
ŽK: 70. Kružíková - 39. Brownová
Sestava ČR: Navrátilová – Kubíčková T. (41. Vodvárková), Pyclíková (41. Ohlídalová), Jelínková, Ceremugová – Tenkrátová (41. Tomanová An.), Kašparcová (55. Tomečková), Holá – Dinh Thanhová (41. Ducháčková), Pražienková (41. Csordás), Tomanová Ad. (41. Kružíková)

ČR WU16 - Irsko WU16 1:4 (25.5.2019, UEFA Development Tournament, Praha)

ČR WU16 - Irsko WU16 1:4 (25.5.2019, UEFA Development Tournament, Praha)