Reprezentace dívek do šestnácti let nastoupila v neděli ve Walesu na závěr UEFA Development Tournament proti Izreali. Po prohře s Islandem a výhře nad domácím výběrem se svěřenkyně trenéra Miroslava Zbořila rozloučily s turnajem výhrou 2:1. Hned ve druhé minutě šly Češky do vedení, když se trefila Vojtěchová. Po hodině hry však soupeřky vyrovnaly, ale jednogólovou výhru zařídila dvanáct minut před koncem Novotná.

„Do zápasu jsme skvěle vstoupili, soupeře zatlačili a brzy se dostali do vedení. Celý první poločas jsme měli výraznou územní převahu a své vedení jsme mohli několikrát navýšit. To se bohužel nepovedlo, jednou jsme i nastřelili tyč. Druhý poločas jsme už takovou převahu neměli, sice jsme míč měli více na kopačkách, ale proti zhuštěné obraně jsme se těžko prosazovali, i vinou vlastních nepřesností. Po jedné chybě soupeř z ojedinělého protiútoku vyrovnal. Jsem rád, že jsme dokázali vstřelit vítěznou branku, holky ukázaly charakter a zasloužily si vyhrát, byli jsme lepším týmem,“ uvedl po posledním utkání trenér Miroslav Zbořil.

Český trenér se ohlédl i za celým turnajem. „Celkově to hodnotím pozitivně, každá mezinárodní konfrontace je pro hráčky v tomto věku velmi cenná. I když byl tým v tomto složení pohromadě poprvé, tak holky pochopily, jakou hrou se chceme prezentovat a snažily se to v maximální možné míře přenést do zápasu. Hráčky ukázaly, že si nominaci zasloužily, nám nezbývá, než je za celý turnaj pochválit a věříme, že je nasbírané zkušenosti posunou v jejich dalším vývoji jak fotbalově, tak i lidsky,“ shrnul Zbořil.

UEFA Development Tournament WU16 – Wales

Izrael WU16 – Česko WU16 1:2 (0:1)

Branky: 60. - 2. Vojtěchová, 78. Novotná 
Sestava ČR: Chumanová (46. Sobotková) – Hrbatá, Šrámková (59. Výtisková), Bechyňová, Chodurová (59. Mikulčíková) – Truksová, Hubová (53. Kundrtová), Bartošová (46. Dytrtová) – Suská (46. Mašková), Trachtová (46. Novotná), Vojtěchová (69. Eiseltová).