Svěřenkyně trenéra Jaroslava Hynka se sešly v neděli a po přesunu do Chorvatska je v Medulinu čekalo v úterý odpoledne první střetnutí proti Belgii. Utkání rozhodla jediná branka, kterou dala po hodině hry Belgičanka Depraetere.

„Utkání jsme začali lépe než soupeř, hrálo se na velmi špatném hřišti, i přesto byly hráčky odvážné na míči. Dařilo se nám kombinovat, vytvářet si příležitosti a standardní situace. Děvčata se však mohla lépe rozhodovat v zakončení před pokutovým územím. Naši největší šanci měla Krejčová, která šla lehce ze strany sama na branku, ale brankářka její střelu reflexivně vyrazila. Ve druhé půli jsme měli hodně nepřesností na vlastní polovině, a když jsme se dostali nahoru, tak jsme ztroskotali na předfinální fázi. Soupeř dal jedinou branku utkání po přízemním centru před branku, kde jsme měli špatně nabrané protihráčky. Co se týče presinkových součinností, ty se jsme se snažili plnit, chce to ale, stejně jako v útočné fázi, větší sehranost a korekci. To je úkol do další části turnaje. Celkově jsme byli lepší v první půli, soupeř po přestávce a rozhodla jedna hůře pokrytá situace v pokutovém území. Náš výkon byl v některých fázích sympatický, je však třeba silně pracovat na individuální technicko-taktických činnostech, které umožní hrát vše vědoměji,“ uvedl k prvnímu střetnutí trenér českého týmu Jaroslav Hynek.

UEFA Development Tournament 2022 - (Medulin, Chorvatsko)

Belgie WU16 – Česko WU16 1:0 (0:0)

Branky: 57. Depraetere
Sestava ČR: Bryscejnová – Setničková (20. Novotná), Poláčková, Chodurová (57. Vojáčková), Krejčová (46. Šottová) – Jakubů (57. Zomberová), Jančářová – Šebrlová (46. Vithová), Sladká (57. Hurajčíková), Kadlecová (46. Hlaváčová V.) – Lachká (57. Nováková)

Další program českého týmu na turnaji
5. 5. 16:00  Česko – Chorvatsko (Medulin, CRO)
8. 5. 10:30  Itálie – Česko (Medulin, CRO)