„Výsledek hodnotit nebudu, ten může každý vidět. Věděli jsme, že vzhledem k okolnostem a povaze turnaje to bude pro holky strašně těžké. Z původní nominace jsme díky zranění a hlavně přijímacím zkouškám na střední školy nemohli počítat s patnácti hráčkami, příležitost tak dostaly další dívky z širšího kádru WU17 a hlavně WU15. Holky se viděly v tomto složení poprvé a absolvovaly spolu pouze jeden předzápasový trénink , do zápasu tak šly tzv. z voleje. Soupeř byl prvních dvacet minut jasně lepší, největší rozdíl byl ve fyzické vyspělosti a rychlosti hráček soupeře (až na tři hráčky se jedná o výběr hráček ročníku 2007). Naše holky si zvykaly na tempo a intenzitu hry, chyběla nám logicky větší součinnost všech řad jak směrem dopředu, tak i při bránění. Od té dvacáté minuty to v poli bylo opticky vyrovnanější, dokázali jsme i déle podržet míč, ale jen po vápno soupeře, dál nám chyběla větší kvalita, kdežto každý protiútok soupeře byl nebezpečný. Při třetím a čtvrtém gólu jsme udělali navíc hloupé taktické chyby,“ uvedl trenér českého výběr  Miroslav Zbořil.

„Do druhého poločasu jsme šli s cílem být mnohem odvážnější, pokusit se vstřelit nějaké góly a vyhrát ho. Bylo fajn vidět, že naše hra se postupem času zlepšovala a cíl, se kterým jsme šli do druhého poločasu, jsme splnili. Od toho se můžeme odpíchnout do dalšího zápasu s Walesem. Celkově za přístup holky musíme pochválit a věříme, že v dalším zápase to bude zase o kousek lepší. Pro holky je to tento turnaj skvělá zkušenost a pro nás trenéry možnost vidět v akci další hráčky s potenciálem pro reprezentaci WU17. Samozřejmě chceme další zápas vyhrát, ať holkám zase o něco vzroste sebevědomí,“ doplnil hodnocení úvodního duelu český trenér.

UEFA Development Tournament WU16 – Wales 

Island WU16 – Česko WU16 5:2 (4:0)

Branky: 10., 14., 35., 45., 53. - 62. Hrbatá, 90.+1 Truksová
Sestava ČR: Sobotková - Mikulčíková (46. Hrbatá), Výtisková (55. Šrámková), Bechyňová, Chodurová (70. Václavíková) - Truksová, Hubová (46. Dytrtová), Bartošová (46. Eiseltová) - Kundrtová (60. Suská), Trachtová (70. Mašková), Vojtěchová (70. Novotná)

UEFA Development Tournament 2023 – WU16, Wales

  • 13. 4. 17:00 Wales - Česko (Bala, WAL)
  • 16. 4. 12:00 Izrael - Česko (Bala, WAL)