Mladé Češky duel zvládly a po výhře 1:0 obsadily ve skupině první místo. V jarním 2. kole se tak představí opět v Lize A a mohou usilovat o postup na finálový turnaj.

Češky vstupovaly do třetího utkání 1. kola kvalifikace ME povzbuzeny sobotní výhrou nad favorizovaným Norskem. Výběr trenéra Miroslava Zbořila měl od úvodu převahu a podařilo se mu vstřelit první branku utkání, když ve 23. minutě přesně mířila Svobodová.

Nakonec to byla jediná branka duelu, která znamenala vítězství Česka ve skupině, díky lepšímu vzájemnému střetnutí s Norskem.

„Byl to strašně těžký zápas, jak fyzicky, tak mentálně. Po utkání s Norskem bylo na holkách vidět velké odhodlání dnešní duel zvládnout. Nebylo to úplně pohledné utkání, ale tři body proti urputně bránícímu soupeři jsou velmi cenné. Cílem pro nás byl postup do jarní části Ligy A a vítězství ve skupině je takovou třešničkou na dortu. Za celou kvalifikaci zaslouží holky velké uznání, ať už za herní projev, tak za nasazení ve všech zápasech. Ukázaly velký charakter, když otočily těžké střetnutí s Norskem a dnes, i když to někdy nešlo fotbalově, tak to urvaly bojovností. Za to jim patří velké poděkování. Chtěl bych také poděkovat celému realizačnímu týmu za skvěle odvedenou práci během celého srazu, moc si toho váží. Jsme unaveni, ale samozřejmě máme velkou radost. Děkujeme všem za podporu,“ shrnul dnešní utkání a celou kvalifikaci trenér Miroslav Zbořil.

Kvalifikační utkání ME 2023 – WU17

Bosna a Hercegovina WU17 - Česko WU17 0:1 (0:1)

Branka: 23. Svobodová
Sestava ČR: Bryscejnová – Setničková (87. Vojáčková), Poláčková, Černá, Krejčová – Kroupová (64. Sladká), Hubová (46. Jakubů), Jančářová – Zomberová (64. Kadlecová), Svobodová (46. Trachtová), Vojtěchová

Tabulka kvalifikační skupiny

#TýmZVRPSB
1. Česko 3 2 0 1 3:2 6
2. Norsko 3 2 0 1 5:2 6
3. Maďarsko 3 1 1 1 1:1 4
4. Bosna a Hercegovina 3 0 1 2 0:4 1