V Lisabonu, kde se utkání odehrálo, šly do vedení české fotbalistky, když se po přestávce trefila přesně Sladká. Ovšem Srbky dokázaly rychle vyrovnat a v krátkém sledu i otočit skóre na konečných 1:2.

„Do zápasu jsme udělali pět změn a šanci od první minuty dostaly hráčky, které se na hřiště nepodívaly v prvním zápase. Oproti duelu s Walesem se náš výkon výrazně zlepšil, zaslouženě se dostali do vedeni a utkání měli pod kontrolou. Pak ale přišly dvě standardní situace soupeře, a naše dvě hrubé, a pro mě nepochopitelné chyby, při jejich bráněni, které nás stály lepší výsledek. Srbky jsme za celý zápas nepustili do žádné vážnější šance ze hry, ale vlastní nezodpovědností jsme si zápas prohráli. Je to krutá realita, ale na reprezentační úrovni si takové chyby dovolit nemůžeme, dobrý výkon v zápase pak jde tzv. do kytek, když budu slušný. Na druhou stranu je to pořád lepší teď, kdy na to můžeme hráčky opět upozornit, na kvalifikaci za čtrnáct dní by to bolelo daleko víc,“ komentoval zápas trenér Miroslav Zbořil.

Turnaj uzavřou mladé Češky ve středu od 16 hodin střetnutím s domácím Portugalskem.

Srbsko WU17 - Česko WU17 2:1 (0:0)

Branky: 55. Sinanovic, 61. Gajic - 52. Sladká
Sestava ČR: Kožuriková – Novotná (57. Lachká), Kroupová (57. Truksová), Hubová, Vojtěchová (69. Jančářová), Kundrtová (69. Šebrlová), Vithová, Kloudová, Sladká (69. Krejčová), Poláčková, Černá L.

WU17 - Turnaj v Portugalsku, Lisabon
22.2. 16:00  Portugalsko – Česko (Cidade de futebol, POR)

WU17 – 2. kolo kvalifikace ME 2023, Liga A - Rumunsko
8.3. 15:00 Česko – Rumunsko (Centre FRF, Buftea, ROU)
11.3. 10:00 Česko – Estonsko (Centre FRF, Buftea, ROU)
14.3. 15:00 Polsko – Česko (Centre FRF, Buftea, ROU)