Po úvodní prohře 0:1 s domácím výběrem se v maďarském Telki střetly svěřenkyně trenéra Zbořila v sobotu s Norskem, které v prvním duelu porazilo Bosnu a Hercegovinu 3:0. Do vedení šly seveřanky v prvním poločase, když se trefila Fenger. Čtvrt hodiny před koncem utkání ale vyrovnala Jančářová a v nastaveném čase dokonala obrat střídající Vojáčková. Mladé Češky tak zvítězily 2:1 a v úterý je čeká závěrečný zápas 1. kola kvalifikace ME 2023 proti Bosně a Hercegovině, která dnes remizovala s Maďarskem 0:0.

„Věděli jsme, že nás čeká strašně těžký zápas s jednoznačným favoritem skupiny. Přesto jsme věřili, že pokud zopakujeme podobný výkon jako v utkání s Maďarskem, přidáme zodpovědnost ve všech činnostech a využijeme naší přípravy na soupeře, tam můžeme proti Norsku uspět. Kromě prvních patnácti minut, kdy byla na hráčkách vidět nervozita a respekt ze soupeře, to bylo vyrovnané utkání, troufnu si říct, že jsme byli postupem času jistější v kombinaci. Bohužel, když jsme začali být lepším týmem, přišla chyba, nebo spíše nepozornost po dlouhém odkopu, který dopadl za naší obranu a soupeřky nás potrestaly. Asi klíčový okamžik nastal těsně před přestávkou, kdy Norky svou druhou velkou šanci nevyužily. Do druhého poločasu jsme holky nabádali, aby pokračovaly ve stejném aktivním pojetí, upravili jsme pár detailů v naší hře a věřili, že se nám povede minimálně vyrovnat. To se podařilo čtvrt hodiny před koncem, když se Markéta Jančářová nejlépe zorientovala po centru ze strany a uklidila míč do brány, který norská brankářka neudržela. Od té doby to bylo kdo z koho. Hrálo se nahoru dolu, na hráčkách bylo vidět velké odhodlání zápas vyhrát, až jsme je museli v některých situacích krotit. Ve čtvrté minutě nastavení, kdy už to vypadalo na dělbu bodů, jsme založili rychlý protiútok a po centru Báry Kadlecové se hlavičkou prosadila Kája Vojáčková. Zbytek duelu už jsme ubránili a získali tak důležité tři body. Celkově patří holkám absolutorium za to, jak se proti takto silnému týmu prezentovaly a jak dokázaly přenést taktické pokyny na hřiště.  Otočit zápas v kvalifikaci a proti takto silnému soupeři se nepodaří každý den. Dnes si to užijeme, zítra dobře zregenerujeme a začneme se připravovat na Bosnu a Hercegovinu. Víme, že nás čeká další těžké utkání, ale chceme potvrdit tři body s Norskem a zopakovat výkony z předchozích zápasů. Závěrem bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří přijeli holky podpořit přímo na stadion a celý zápas byli slyšet,“ uvedl po vítězném utkání trenér Miroslav Zbořil.

Kvalifikační utkání ME 2023 – WU17

Norsko WU17 - Česko WU17 1:2 (1:0)

Branky: 23. Fenger – 74. Jančářová, 90.+4 Vojáčková
Sestava ČR: Kožuriková - Setničková, Poláčková, Černá, Krejčová – Kroupová (90.+1 Vojáčková), Jakubů, Jančářová – Šebrlová (59. Kadlecová), Svobodová (71. Sladká), Vojtěchová (59. Zomberová)

WU17 - Kvalifikace ME 2023, 1. kolo, Liga A (Maďarsko)
25. 10. 2022 18:15  Bosna a Hercegovina WU17 - Česko WU17 (Tatabánya, HUN)

Tabulka - skupina A1, Liga A
1. Maďarsko   2   1 1 0 1:0 4
2. Norsko   2   1 0 1 4:2 3
3. Česko   2   1 0 1 2:2 3
4. Bosna a Hercegovina   2   0 1 1 0:3 1