České fotbalistky do 17 let se připravují v Portugalsku na 2. kolo kvalifikace o postup na ME 2023 a v prvním utkání na turnaji podlehly těsně Walesu. Soupeřky poslala do vedení kapitánka Francis, do poločasu však zvládla vyrovnat Lachká. Chvilku před koncem však rozhodla o těsné prohře českého týmu Gregson.

„Utkání z naší strany jednoduše dobré nebylo, chyběla nám potřebná kvalita ve všech fázích hry. Zbytečně jsme se zbavovali míčů, aniž bychom byli pod tlakem soupeřových hráček a v naší hře bylo hodně nepřesností a špatných rozhodnutí při přechodu do útočné fáze, chyběl lepší pohyb hráček bez míče. Obě branky jsme soupeři darovali svými chybami. Asi nejlepší pasáž jsme měli po nástupu do druhého poločasu, kdy jsme měli několik šancí, v největší jsme nastřelili pouze tyč, naopak soupeř z jediné větší příležitosti dorážkou v závěru rozhodl. V dalším utkání se v neděli utkáme se Srbskem, kdy chceme dát šanci dalším hráčkám, které se na hřiště v prvním zápase nedostaly. Na turnaji máme možnost pěti střídání, tak chceme síly co nejvíce rozložit a zároveň vidět všechny hráčky s ohledem na tvorbu nominace na březnovou kvalifikaci v Rumunsku,“ sdělil trenér Miroslav Zbořil.

Česko WU17 – Wales WU17 1:2 (1:1)

Branky: 34. Lachká – 8. Francis, 85. Gregson
Sestava ČR: Bryscejnová - Kadlecová, Chodurová (30. Poláčková), Černá L. (60. Truksová), Krejčová – Sladká (46. Kroupová), Jakubů, Jančářová – Vojtěchová (46. Vithová), Lachká, Zomberová (74. Šebrlová)

WU17 - Turnaj v Portugalsku, Lisabon
19.2. 13:00  Srbsko – Česko (Cidade de futebol, POR)
22.2. 16:00  Portugalsko – Česko (Cidade de futebol, POR)

WU17 – 2. kolo kvalifikace ME 2023, Liga A - Rumunsko
8.3. 15:00 Česko – Rumunsko (Centre FRF, Buftea, ROU)
11.3. 10:00 Česko – Estonsko (Centre FRF, Buftea, ROU)
14.3. 15:00 Polsko – Česko (Centre FRF, Buftea, ROU)