Slovenky působily v prvních minutách živějším dojmem a dostaly se i do první větší příležitosti, zakončení kapitánky Mak však kryla brankářka Jílková. Na druhá straně mohla skórovat po rohovém kopu Švíbková, míč však do sítě neprotlačila. Nakonec se dostaly do vedení soupeřky, když centr Bayerové usměrnila k tyči aktivní Mak. Korigovat výsledek mohla Švíbková, zamířila však hlavou nad branku.

Druhý poločas začal zakončením Černé z voleje nad branku, stejně se dařilo i Slovence Tonkovičové. Nad horní tyčkou branky skončila i hlavička Kochanové po rohovém kopu, po hodině hry český tým udělal první tři změny v sestavě a střídající Brejšková vyslala svůj pokus jen těsně mimo tyče.

Nakonec se Češky dočkaly vyrovnání, když se do zakončení dostala důrazná Pražienková a prostřelila brankářku Štefáníkovou. V závěru sahal národní tým po výhře, největší příležitost ovšem Pavlíčková po přihrávce Hlavačové neproměnila. Odveta se odehraje ve slovenském Nemšové v pátek od 11 hodin.


Přípravné utkání

Česko WU19 – Slovensko WU19 1:1 (0:1)

Branky: 79. Pražienková – 34. Mak
Sestava ČR: Jílková – Pražienková, Kochanová, Bárková, Pavlíčková – Bendová, Tenkrátová (61. Brejšková) – Ducháčková, Černá (80. Trčková), Hlouchová (61. Hlaváčová) – Švíbková (61. Střížová)

Další program reprezentace WU19:
5.8. 11:00  Slovensko WU19 – Česko WU19 (Nemšová, SVK)

Česko WU19 - Slovensko WU19 1:1 (3.8.2022, přípravné utkání, Dolní Němčí)

Česko WU19 - Slovensko WU19 1:1 (3.8.2022, přípravné utkání, Dolní Němčí)