Mladé Češky šly do vedení chvilku před přestávkou, když se z rohového kopu prosadila Dvořáková a stejná hráčka o tři minuty později přihrávala na další branku Šubrtové.

Po změně stran orazítkovaly Polky tyčku české branky, další nebezpečnou akci zneškodnila brankářka Lukášová. V prvním přípravném utkání tak Češky zvítězily 2:0, odveta je na programu v neděli.

„Do dnešního utkání jsme měli jednoznačné cíle, v útočné fázi hrát dvě varianty postupného útoku. S rozehrávkou od brankářky nebo dlouhý míč do cílených prostorů. Obě varianty jsme vyzkoušeli a docela se nám dařily. Holky se nebály hrát, za což je chválím. V obranné fázi byl cílem celoplošný presink s důrazem na vysoký presink a z těchto situací jsme si vytvořily minimálně dvě až tři brankové příležitosti, ale nedokázali je využít. Ovšem přesvědčili jsme se, že toto je cesta, kterou budeme chtít jít. Utkání rozhodly dvě situace ke konci poločasu. Nejdříve gól přímo z rohového kopu a pak po centru Dvořákové skvělé zakončení Šubrtové. Byť jsme po změně stran byli trochu pasivnější, po výborném zákroku Lukášové jsme dokázali udržet čisté konto a zbytek zápasu jsme zvládli  dohrát. Děvčata i realizační tým celkově zaslouží velkou pochvalu, a pokud se takto budeme prezentovat, budeme všichni spokojení,“ hodnotil první utkání na lavičce trenér Jan Navrátil.

Přípravné utkání WU19

Polsko – ČR 0:2 (0:2)

Branky: 37. Dvořáková, 40. Šubrtová
ŽK: 87. Neradová, 90.+2 Baumruková
Sestava ČR: Lukášová – Pušková T. (46. Marcinková), Buryánová, Lišková (46. Kolorosová), Šrámková (60. Baumruková) – Paulenová (46. Polcarová), Pochmanová, Ličmanová (60. Neradová) – Dvořáková (60. Žufánková), Cvrčková, Šubrtová (46. Pěčková)