Češky se v pondělí v poledne sešly v hotelu Pyramida a po obědě vyrazily na Zličín, kde v areálu tamního klubu absolvovaly první tréninkovou jednotku. V úterý ráno se pak celá výprava vydá letecky do Chorvatska.

„Tento sraz bude specifický v tom, že přicházíme o domácí zápas s Běloruskem. S tímto soupeřem jsme měli hrát doma, ale to není možné, a tak hrajeme v Chorvatsku. Sice nebudeme mít výhodu domácího prostředí, ale zase na druhou stranu budeme mít během celého srazu základnu ve Velké Gorici, a to by mohla být výhoda,“ říká trenér národního týmu Karel Rada.

Český národní tým se v první polovině roku chystal právě na start Ligy národů. Reprezentace žen hrála v Austrálii turnaj Cup of Nations a poté odehrála i další čtyři přípravné zápasy. Poslední dva během července v Opavě, kde nejprve vyhrála nad Slovenskem 3:0 a poté prohrála se Severním Irskem 0:2.

„Na první zápasy v Lize národů se samozřejmě moc těšíme. Našim cílem je, abychom postoupili do ligy A. Tyto první dva plánované zápasy budou tedy velmi důležité. Slovinky i Bělorusky budou nepříjemnými soupeřkami a na obě utkání se musíme co nejlépe připravit,“ dodává Karel Rada.

Realizační tým reprezentačního A-týmu musel udělat v nominaci jednu vynucenou změnu. Omluvenka přišla od Kateřiny Svitkové, kterou trápí zranění. Před týdnem tedy tým doplnilo šest hráček. Na zářijový sraz dostaly pozvánku Kateřina Bužková, Klára Cvrčková, Dominika Huvarová, Miroslava Mrázová a premiérově také Radka Hlouchová s Annou Šubrtovou. Na celou nominaci reprezentace se můžete podívat ZDE.

„Jediná změna v nominaci se musela udělat kvůli absenci Kačky Svitkové. Jinak jsme dopředu věděli, že uděláme donominaci pěti až šesti hráček, abychom měli celkově k dispozici třiadvacet fotbalistek,“ dodává český reprezentační trenér.

Česko A ženy - Liga národů, Liga B

  • 22. 9. 16:00  Slovinsko – Česko (Stadion Matije Gubca, Krško, Slovinsko)
  • 26. 9. 17:00  Česko – Bělorusko (Gradski stadium Velika Gorica, Chorvatsko)
  • 27. 10.  Bosna a Hercegovina – Česko
  • 31. 10.  Česko – Bosna a Hercegovina
  • 1. 12.  Bělorusko – Česko
  • 5. 12.  Česko - Slovinsko
Česko A ženy - trénink (18. 9. 2023, Praha)

Česko A ženy - trénink (18. 9. 2023, Praha)