České fotbalistky do 16 let mají za sebou první přípravné utkání této sezony, v Nizozemsku však prohrály svěřenkyně trenérky Kristýny Svobodové 1:7, jedinou branku české reprezentace vstřelila v prvním poločase Eiseltová.

„Už před utkáním bylo zřejmé, že nás čeká kvalitní soupeř, a tedy opravdu náročný zápas. V rámci přípravy jsme společně absolvovali tři tréninky, během kterých jsme se zaměřili především na základní týmovou součinnost v útočné i obranné fázi. V samotném utkání si hráčky musely od úvodu zvykat na rozdílné tempo a intenzitu hry v porovnání s tím, které znají z ligových utkání. Reprezentantky Nizozemska od prvních minut na hřišti dominovaly, po technické i taktické stránce působily vyspělým dojmem a diktovaly tempo hry. Zaslouženě se také dostaly do vedení v utkání. Nám se podařilo rychle vyrovnat na 1:1, když jsme využili zaváhání soupeřek,“ popsala trenérka českého výběru Kristýna Svobodová.

Převaha Nizozemska však pokračovala. „Utkání měly ovšem nadále herně pod kontrolou domácí, náš tým naopak trápila nesehranost a pomalá adaptace na mezinárodní úroveň. Přesto jsme si dokázali vytvořit také několik příležitostí. Bohužel, nepodařilo se nám je využít, a naopak prakticky z protiútoků jsme inkasovali. O poločasové přestávce jsme prohrávali 1:3, ve druhé části hry už jsme se bohužel střelecky neprosadili, zatímco Nizozemky rozdíl ve skóre navyšovaly. Přestože hráčky neměly během krátkého srazu možnost vybudovat si lepší týmové herní návyky, dokázaly některé z nich postupem času naznačit své kvalitní individuální schopnosti a ukázaly snahu bojovat naplno až do konce,“ doplnila trenérka.

„Projekt UEFA Development je zaměřený především na rozvoj hráček, které se z kategorie do 16 let neprosadí přímo do reprezentační sedmnáctky a tento účel sraz splnil. Věřím, že zápas s takto kvalitním soupeřem bude pro děvčata motivací a vhodnou zpětnou vazbou pro jejich další práci na klubové, ale především individuální úrovni,“ uzavřela hodnocení trenérka české šestnáctky Kristýna Svobodová.

Přípravné utkání žen do 16 let

Nizozemsko – Česko 7:1 (3:1)

Branka ČR: Eiseltová

Česko: Harantová (41. Horníčková) - Václavíková (50. Mašková), Chodurová, Buriánková (50. Blechová), Pižlová - Dytrtová (41. Veselá), Výtisková (50. Trnovcová), Šotová - Csizmaziová, Eiseltová (50. Pávková), Lesáková (41. Balázsová)